شرح خبر

تعداد بازدید: 421 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: adminshayan
افزایش خرید حقوقی‌ها از دیدگاه دو کارشناس

در این باره ولید هلالات، تحلیلگر بورس تهران در‌باره چرایی افزایش  مشارکت حقوقی‌ها در بازار سهام گفت:تحلیل چرایی افزایش این دسته معامله‌گران با رقم کنونی خالص خرید این معامله‌گران(حدود 60 میلیارد تومان) دشوار است. مشارکت این معامله‌گران در گروه‌های مختلفی به دلایل متفاوتی انجام شده است. وی افزود: به‌طور مثال افزایش مشارکت حقوقی‌ها در هفتهجاری در گروه خودرویی تحت تاثیر بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها صورت گرفت.به عبارتی بحث تجدید ارزیابی موجب شد، معامله‌گران حقوقی در زیرمجموعه گروه خودرو درسمت خرید فعالیت زیادی داشته باشند. در نمادهای بانکی به خصوص در بانک ملت نیز در دوروز گذشته، حقوقی‌ها فعالیت چشمگیری داشتند. هلالات به افزایش خرید حقوقی‌ها در گروه‌های کالایی اشاره کرد و افزود: در گروه‌های کالایی به نظر می‌رسد، این معامله‌گران با پیش‌بینی مثبت از گزارش‌های بودجه سال آینده تولید‌کننده‌های زیر مجموعه این گروه‌ها دست به خرید سهام زده‌اند.

محمد نوربخش، دیگرکارشناس بازار سهام نیز در این باره گفت: حقوقی‌ها همواره با هیجان کمتر و تحلیل‌های علمی‌تری در معاملات فعالیت می‌کنند. این معامله‌گران تحت تاثیر بهبود چشمگیر عوامل بنیادی عمده شرکت‌ها (به خصوص در شرکت‌های مرتبط با روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی)که در شرایط کنونی بسیار متفاوت از سال‌های قبل را تجربه می‌کنند، در آستانه انتشارگزارش‌های پیش‌بینی سود شرکت‌ها در سال آینده فعالیت بالایی در سمت خرید سهام در بازارداشته‌اند.

وی ادامه داد: درگزارش‌های بودجه شرکت‌هایی همچون فولادی‌ها و فلزات پایه و همچنین گروهی از شرکت‌های پتروشیمی شرایط به شکلی است که انتظار می‌رود رونق بیش از پیش برای این شرکت‌ها شکل بگیرد. این تحلیلگر بازار سهام به تشریح این عوامل اثر‌گذار بر گزارش‌های بودجه 96این شرکت‌ها پرداخت و گفت: بخشی از دلایل این شرایط مناسب به روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی بر‌می‌گردد. بخش دیگر نیز مربوط به افزایش نرخ ارز است.

این تحلیلگر بازارسهام به تشریح این عوامل اثر‌گذار بر گزارش‌های بودجه 96 این شرکت‌ها پرداخت و گفت:بخشی از دلایل این شرایط مناسب به روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی بر‌می‌گردد. بخش دیگر نیز مربوط به افزایش نرخ ارز است. در این باره پیش‌بینی می‌شود روند قیمت در بازارهای جهانی و همچنین نرخ دلار در مسیر صعودی حرکت کنند (در گزارش‌های فصلی این شرکت‌ها تحت تاثیر این دو عامل نیز شاهد برخی تعدیل‌های مثبت بودیم). وی تشریح کرد: در مجموع عمده متغیرهای اثرگذار بر بازار در یک روند رو به رشد قرار دارند و این عوامل نیز در نهایت موجب شده است حقوقی‌ها با در نظر گرفتن بهبود این متغیر‌ها در بازار سهام فعالیت کنند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد


تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارگزاری سهام پژوهان شایان میباشد.